Sportowa rywalizacja ministrantów

Agnieszka Otłowska

publikacja 05.12.2015 20:00

Drużyna ministrantów z Dzierżenina okazała się być niepokonaną Drużyna ministrantów z Dzierżenina okazała się być niepokonaną
Agnieszka Otłowska /Foto Gość

Turniej zorganizowany został dla zespołów Liturgicznej Służby Ołtarza z dekanatu serockiego. Ministranci z parafii: Zegrze, Serock, Pokrzywnica, Smogorzewo, Popowo i Dzierżenin, wzięli udział w kolejnych zmaganiach dekanalnego turnieju piłki nożnej. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Najlepsze z drużyn wezmą udział w rozgrywkach rejonowych.

- Spotykamy się na tych rozgrywkach, bo chcemy integrować środowisko ministrantów naszego dekanatu – mówi Ks. Karol Kozerski, dekanalny duszpasterz LSO. – Ministranci, to nie tylko służba przy ołtarzu, pobożność, ale również sportowy duch, który zawsze się świetnie ze sobą łączy – dodaje.

Sportowa rywalizacja odbywała się w trzech szkolnych kategoriach: podstawówki, gimnazja i placówki ponadgimnazjalne.Po kilku godzinach dobrych akcji, zaciętej walki, podczas, których nie zapominano o atmosferze fair play, wyłoniły się najlepsze drużyny.

Miejsce na podium w kategorii szkół podstawowych zajęli piłkarze z parafii pw. św. Tomasza w Dzierzeninie. Na drugim miejscu zawody ukończyli reprezentanci parafii pw. Nawiedzenia NMP ze Smogorzewa, a na trzecim parafii pw. św. Józefa z Pokrzywnicy. Na tytuł króla strzelców zasłużył sobie Michał Wdowiński z Dzierżenina, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Marcin Jeż ze Smogorzewa.

- Grało się nam bardzo dobrze – mówi w rozmowie z "Gościem Płockim" Michał Wdowiński. – Wszyscy trzymaliśmy formę. Razem z zespołem dążyłem do tego, aby zdobyć najlepsze miejsce. Moje rozegranie piłki były bardziej techniczne. Chciałem, aby bramkarz miał trud w ich obronieniu. Nas sukces to zasługa całego zespołu. Trenujemy razem z naszym opiekunem ks. Arkiem, w każdy piątek o stałej porze, godz. 17.00 – zauważa Michał.

W kategorii gimnazjalnej trofeum powędrowało do ministrantów ze Smogorzewa. Miejsce II wywalczyli ministranci z Serocka.  Królem bramek został Krystian Kurpiowski z parafii Smogorzewo, a najsilniejszym bramkarzem okazał się Rafał Sperczyński z parafii Serock.

Najlepszym zespołem piłkarskim w kategorii szkół średnich okazała się drużyna z Dzierżenina. Na II miejscu uplasowały się drużyna ze Smogorzewa, a III miejsce zajęła drużyna z Popowa. Statuetka króla strzelców trafiła do Damiana Żołnierzaka ze Smogorzewa, a bramkarza do Kułakowskiego Rafała również z parafii Smogorzewo.

- Cieszymy się z wywalczonych miejsc – mówi w rozmowie z "Gościem Płockim", ks. Arek Sikorski, wikariusz parafii Dzierżenin i jednocześnie opiekun LSO. – Przez systematyczne treningi zaszliśmy tak wysoko. Jednym słowem obroniliśmy nasze miejsca na podium z zeszłego roku. Dalej jesteśmy niepokonani – dodaje z uśmiechem ks. Arek.

Dyplomy wraz z pucharami wręczył dekanalny duszpasterz LSO, Ks. Karol Kozerski. Zgodnie z zasadami turnieju ministranci, którzy wywalczyli miejsca na podium z danej kategorii awansują teraz do rozgrywek rejonowych.