Dobre pomysły dla ratusza

Marek Szyperski

publikacja 06.08.2015 19:39

W ubiegłym roku – w pierwszej edycji - ciechanowianie zgłosili do budżetu obywatelskiego 18 projektów. W tym roku – aż 70.

Ratusz w Ciechanowie Ratusz w Ciechanowie
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Ubiegłoroczny budżet opiewał na 1 mln zł – obecny jest prawie o 600 tys. zł wyższy. - Wśród 70 propozycji znalazły się zarówno projekty "miękkie"- społeczne, dotyczące organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć, wydarzeń oraz "twarde" – związane z infrastrukturą, budową chodników, parkingów czy miejsc rekreacji – informuje rzeczniczka ciechanowskiego urzędu miasta Renata Jeziółkowska.

Teraz wszystkie nadesłane projekty będzie weryfikować specjalna komisja. Sprawdzi je pod względem formalno-prawnym i oceni realność ich wykonania. Pozytywnie zweryfikowane trafią na karty do głosowania, które zaplanowano na wrzesień. - Każdy mieszkaniec, który ukończy 16. rok życia będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt osiedlowy, drugi na projekt ogólnomiejski. Głosowanie odbywać się będzie w wyznaczonych punktach miasta oraz przez internet – mówi Renata Jeziółkowska.

- Tak duża liczba zgłoszonych projektów świadczy o tym, że mieszkańcy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta. Zachęcam do głosowania i decydowania o tym, co będzie się działo w Ciechanowie - komentuje prezydent Krzysztof Kosiński.

W każdym z dwunastu osiedli miasta będzie zrealizowany projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów oraz najpopularniejszy projekt z kategorii ogólnomiejskiej. Z pozostałych wolnych środków - drugi lub trzeci pod względem liczby głosów projekt ogólnomiejski.