Biskup z papieską elitą

ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 30.06.2015 01:01

Na początku wakacji, kilkunastu stypendystów "Dzieła Nowego Tysiąclecia" z rodzicami i duszpasterzami, spotkało się z bp. Piotrem Liberą.

Bp Piotr Libera z imieninowym prezentem od młodych stypendystów Bp Piotr Libera z imieninowym prezentem od młodych stypendystów
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Młodzi ofiarowali bp. Piotrowi Liberze obraz Matki Bożej Częstochowskiej, namalowany przez Piotra Perłowskiego, stypendystę Dzieła z Bieżunia. - Taki talent otrzymałem chyba po tacie. Obraz ten malowałem przez tydzień - powiedział "Gościowi" Piotr. Obraz przedstawia Czarna Madonnę z papieskim zawołaniem: "Totus Tuus" i zarysem płockiej katedry. - To nawiązanie do trwającej w diecezji peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej - dodał autor.

Młodzież w prezentacji multimedialnej przedstawiła działalność płockiej grupy "Dzieła Nowego Tysiąclecia: udział w letnich obozach, w Orszaku Trzech Króli w Płocku, w zbiórce z okazji Dnia Papieskiego, czy w akcji Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia. Każdy z uczestników spotkania powiedział kilka słów o sobie: są to młodzi ludzie z talentami, wśród nich kilku tegorocznych maturzystów, ale też studenci i gimnazjaliści. Wielu jest uzdolnionych muzycznie i sportowo.

- Stanowicie elitarne grono ludzi młodych i utalentowanych, którzy budują autentyczny pomnik św. Jana Pawła II w naszej ojczyźnie. W Dziele chodzi bowiem o edukację i formację w duchu świętego papieża. Stanowicie najbardziej szlachetny i rodzący nadzieje pomnik Jana Pawła II, a w skali kraju wasza liczba rośnie. Wyrastacie ze świętych i papieskich ideałów. Wytrwajcie w tych dążeniach! - powiedział młodzieży bp Piotr Libera.