Śpiew, Ewangelia i Jan Paweł II

Beata Żabka

publikacja 25.05.2015 23:31

Pod hasłem: "Nie lękajcie się", w Gąbinie odbył się Wieczór Kultury Chrześcijańskiej.

Uczestnicy papieskiego koncertu otrzymali pamiątkowe anioły Uczestnicy papieskiego koncertu otrzymali pamiątkowe anioły
Archiwum Adama Lewandowskiego

- Był to wieczór wspomnienia postaci i myśli św. Jana Pawła II – relacjonuje Danuta Kłobukowska, prowadząca spotkanie. W koncercie udział wzięli: parafialna schola "Promyczki" z ks. Pawłem Biedrzyckim, uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gąbinie przygotowywani przez Magdalenę Król, Iwonę Niemyską i Paulinę Urbankowską, Chór Miasta i Gminy Gąbin pod kierunkiem Sławomira Gałczyńskiego oraz Zespół "Moja Rodzina" z Glinojecka.

- Wykonawcy poprzez śpiew i muzykę wprowadzili w nastrój radosnego świętowania, szerzenia kultury chrześcijańskiej oraz głoszenia prawd Ewangelii, które najpełniej swoim życiem pokazywał nasz rodak w swoim pontyfikacie, a co przypomniane zostało tego wieczoru w wydarzeniach zarówno istotnych dla Kościoła, jak i w tonie żartobliwym, czego nie brakowało Papieżowi – dodaje Anna Lendzion ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Ks. proboszcz Józef Szczeciński, wraz z burmistrzem i prezesem gąbińskiego SRK Bogdanem Stemplewskim - wręczyli występującym artystom pamiątkowe Anioły i podziękowania. Zebranym towarzyszyła atmosfera radości i refleksji, nie zabrakło tego wieczoru także modlitwy za ojczyznę, Apelu Jasnogórskiego i kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą ojcu świętemu.

Wieczór Kultury Chrześcijańskie zorganizowali: parafia św. Mikołaja, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Gminny Ośrodek Kultury, przy współpracy ks. proboszcza Józefa Szczecińskiego i Krzysztofa Jadczaka - burmistrza Miasta i Gminy Gąbin.