Zmieniają miasto

am

|

Gość Płocki 18/2015

publikacja 29.04.2015 00:00

Podczas gali konkursu w Płocku wybrano po raz ósmy najlepsze organizacje pozarządowe minionego roku. Wśród nich Fundację „Studnia”.

Jedno z wyróżnień przypadło Stowarzyszeniu Przyjaciół HZPiT „Dzieci Płocka” Jedno z wyróżnień przypadło Stowarzyszeniu Przyjaciół HZPiT „Dzieci Płocka”
Agnieszka Małecka /Foto Gość

Chciałbym, żeby misja współpracy z organizacjami pozarządowymi wyróżniała nasze miasto. Bardzo ważne, że jesteście aktywni i tak wyjątkowo dobrze realizujecie programy – zauważył Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, podczas gali w Orlen Arenie.

Podkreślił też, że to, iż miasto tak się zmienia, to w dużej mierze zasługa także organizacji pozarządowych, a na miano „Godni naśladowania” zasługują wszystkie nominowane w tym roku podmioty. W sumie 41 organizacji w trzech kategoriach zostało zgłoszonych do konkursu w tym roku. Przyznano nagrody główne w trzech kategoriach i sześć wyróżnień. Laureatem w dziedzinie sportu, turystyki i rekreacji zostało Płockie Towarzystwo Wioślarskie, a w obszarze pomocy społecznej, zdrowia i profilaktyki uzależnień – Płockie Stowarzyszenie „Amazonki”. W kategorii „kultura, edukacja i nauka” tytuł „Godni Naśladowania” otrzymała Fundacja „Studnia”, współorganizator m.in. Festiwalu Młodych i rozmaitych warsztatów artystycznych i edukacyjnych dla młodzieży. W konkursie, organizowanym przez płockie Centrum ds. Organizacji Pozarządowych, wyboru laureatów i wyróżnionych dokonuje kapituła złożona ze zwycięzców poprzedniej edycji.