Za tych, co cierpią, jak Chrystus

red, wp

publikacja 03.04.2015 11:59

"Apeluję do Was Bracia i Siostry, byście otworzyli swoje serca i w Wielki Piątek, całując rany Ukrzyżowanego Pana, wsparli wielkodusznie wyznawców Chrystusa z rejonu Bliskiego Wschodu" - napisał bp Piotr Libera w apelu skierowanym do wiernych diecezji płockiej.

Za tych, co cierpią, jak Chrystus - Obudź, proszę, Panie, w ten Wielki Piątek sumienia wielkich tego świata. Niech powstrzymają rozlew krwi tysięcy naszych braci - chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce północnej - mówił bp Libera w Wielki Piątek rano w płockiej katedrze ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

"Zgodnie z wielowiekową tradycją ofiary składane w tym dniu przez wiernych, uczestniczących w obrzędach wielkopiątkowych są przeznaczone na rzecz chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej oraz w krajach Bliskiego Wschodu (Palestyna, Syria, Liban, Jordania, Egipt, Cypr).

Tegoroczna zbiórka ofiar przeznaczona jest szczególnie "na tych, co cierpią jak Chrystus". Ze specjalną prośbą w tej sprawie zwróciła się do mnie Kongregacja Kościołów Wschodnich.

Polecam zatem życzliwości płockich diecezjan "Collecta pro Terra Sancta". Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Stolicy Apostolskiej, która finansuje za nie wiele projektów charytatywno-edukacyjnych w tych regionach Bliskiego Wschodu, w których chrześcijanie żyją w diasporze, a zwłaszcza w ziemskiej ojczyźnie Jezusa, jaką jest Izrael i Palestyna.

Apeluję do Was Bracia i Siostry, byście otworzyli swoje serca i w Wielki Piątek, całując rany Ukrzyżowanego Pana, wsparli wielkodusznie wyznawców Chrystusa z rejonu Bliskiego Wschodu, którzy wiernie trwają przy Chrystusie niejednokrotnie za cenę swojej krwi i życia. Proszę również Księży Proboszczów o życzliwe potraktowanie tej niezwykle doniosłej sprawy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!" - napisał biskup płocki.