Przynieśli wiosnę do kościoła

Dawid Turowiecki

publikacja 30.03.2015 00:03

W kościele parafii św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie ogłoszono wyniki siódmej edycji konkursu "Palma Wielkanocna 2015".

Laureaci konkursu odebarli nagrody z rąk Beaty Pierścińskiej, wójt gminy Naruszewo Laureaci konkursu odebarli nagrody z rąk Beaty Pierścińskiej, wójt gminy Naruszewo
Dominik Nowakowski

- Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Zgłoszono 35 palm. Bez wątpienia trzeba było włożyć ogrom pracy, aby osiągnąć tak imponujące efekty – chwalił uczestników ks. proboszcz Zdzisław Kupiszewski, wskazując długi rząd tradycyjnych symboli Niedzieli Palmowej, które niesiono podczas uroczystej procesji.
- Można śmiało powiedzieć, że parafia w Radzyminie to stolica wielkanocnych palm powiatu płońskiego – przyznawała Beata Pierścińska, wójt gminy Naruszewo.
Komisja konkursowa przy ocenie palm brała od uwagę kolorystykę, kompozycję, ilość i jakość wszelakich zdobień oraz techniki plastyczne.
W kategorii indywidualnej w grupie dzieci i młodzieży do lat 14 pierwsze miejsce ex aequo zajęły uczennice z I klasy podstawówki w Naruszewie: Amelia Pustoła i Natalia Raźna. W gronie młodzieży powyżej 14 lat i dorosłych jury najwyżej sklasyfikowało pracę Rafała Materki z Przyborowic Dolnych.
W kategorii zbiorowej najwyżej oceniono zdolności reprezentantów SP w Radzyminku oraz Koła Plastycznego przy Szkole Podstawowej w Siedlinie. Nie brakowało wielu wyróżnień i nagród pocieszenia. Wielkanocne palmy przez miesiąc będzie można podziwiać w radzymińskiej świątyni na pokonkursowej wystawie.