Misyjne Betlejem

red. /hm

publikacja 11.01.2015 23:02

Bożonarodzeniowe i misyjne klimaty wprowadziły do kościoła św.św. Piotra i Pawła w Pułtusku dzieci z koła misyjnego.

Jasełka "Światłość w ciemności świeci" przedstawiły dzieci z koła misyjnego Jasełka "Światłość w ciemności świeci" przedstawiły dzieci z koła misyjnego
Henryk Mazurek

Dokładnie, chodzi o dzieci z klasy IV c, Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku, które pod kierunkiem katechetów: s. Rafaeli Wieliczko, pasjonistki i Danuty Jagiełło, wystawiły jasełka pt. "Światłość w ciemności świeci". Tego dnia, a była to niedziela Chrztu Pańskiego, w czasie Mszy św. nastąpiło uroczyste przyjęcie 56 dzieci do Koła Misyjnego, czyli Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

Mali misjonarze uczestniczyli w Eucharystii w strojach ludzi z różnych kontynentów: Afryki, Azji, Europy, Australii i Oceanii oraz przygotowali oprawę liturgiczną: czytali słowo Boże, modlitwę powszechną oraz nieśli dary ołtarza.

Obrzęd Przyjęcia miał miejsce po Ewangelii. Ks. proboszcz Sławomir Stefański pytał: - Czy chcecie wspierać swoją modlitwą i dobrymi uczynkami rówieśników, będących w potrzebie. Dzieci zadeklarowały swoją modlitwę różańcową za rówieśników głodujących, chorych, opuszczonych i sprzedawanych w niewolę. Wyraziły także pragnienie bycia małymi apostołami wspierającymi dzieci na misjach, po czym zaśpiewały hymn Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W darach ołtarza mali misjonarze nieśli: krzyż, Pismo święte oraz chleb upieczony przez rodziców z prośbą, aby nikomu nie brakowało chleba i rodzinnego domu; wreszcie chleb i wino.

Po Mszy św. nowi członkowie koła misyjnego otrzymali od s. Rafaeli legitymacje członkowskie.