Sierpc w koronie

ks. Dawid Witkowski /wp

publikacja 06.01.2015 19:17

W Trzech Króli kasztelański Sierpc stał się królewskim miastem, które pokłoniło się Jezusowi.

Szczególną misję na sierpeckim Orszaku Trzech Króli miały do spełnienia dzieci Szczególną misję na sierpeckim Orszaku Trzech Króli miały do spełnienia dzieci
Archiwum ks. Dawida Witkowskiego

- Było nas więcej, niż w roku ubiegłym! I cieszy fakt, że uczestnicy orszaku zaangażowali się jeszcze bardziej, i każda z parafii dołączyła się do orszaku z widocznymi strojami: parafia klasztorna pw. św. Benedykta - z orszakiem niebieskim, parafia farna - ubrana na czerwono, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego - na zielono - mówią organizatorzy drugiego Orszaku Trzech Króli w Sierpcu.

Po zakończonych Mszach św. w sierpeckich kościołach, tworzyły się poszczególne orszaki. Jako pierwszy wyruszył orszak z klasztoru. Do niego dołączył się drugi orszak przy kościele farnym; wreszcie jako trzeci - uformował się orszak przy kościele szkolnym, w parafii św. Maksymiliana Kolbego. W role królów wcieli się proboszczowie trzech parafii: ks. Andrzej Mucha - pallotyn, ks. dziekan kan. Andrzej Więckowski i ks. kan. Tomasz Kadziński.

Jak w roku biegłym, tak i tegoroczny orszak dotarł na plac przed Centrum Kultury i Sztuki. Tam Trzej Królowie oraz dzieci z poszczególnych szkół złożyli dary i pokłon Dzieciątku Jezus. A wszystko przy wspólnym śpiewie kolęd.