Przedszkolaki dla papieża

ak

publikacja 24.10.2014 11:09

W Płocku odbył się jubileuszowy X Festiwal Piosenki Religijnej pod honorowym patronatem bp pomocniczego Romana Marcinkowskiego.

Festiwal odbył się w tzw. dolnym kościele św. Stanisława Kostki w Płocku Festiwal odbył się w tzw. dolnym kościele św. Stanisława Kostki w Płocku
Agnieszka Kocznur /Foto Gość

Swoje muzyczne umiejętności zaprezentowały dzieci z 27 płockich przedszkoli. Festiwal zorganizowała Romana Załęska, dyrektor Miejskiego Przedszkola "Pod Aniołami” wraz z wydziałem katechetycznym Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz parafią św. Stanisława Kostki. 

Maluchy pod okiem swych opiekunów wykonywały piosenki na cześć papieża Polaka. Radosna atmosfera udzielała się także dorosłym, których dziecięce głosy i muzyka porwały do aktywnego udziału i wspólnego śpiewania. Obecny na festiwalu bp Marcinkowski podziękował dzieciom, że swoim śpiewem chciały uczcić św. Jana Pawła II. Bp pomocniczy płocki podarował maluchom m.in. kalendarze z wizerunkami papieża Polaka. 

Na zakończenie imprezy ks. Jan Rusiecki, proboszcz Stanisławówki gratulował uczestnikom i organizatorom pomysłu festiwalu, podczas którego dzieci mogły podjąć działania artystyczne z myślą o ojcu świętym. 

Finałem festiwalu było wspólne odśpiewanie "Barki” oraz zdjęcie  wszystkich uczestników z bp Romanem Marcinkowskim.

Muzyczne wydarzenie odbywało się na płockiej Stanisławówce i wpisało się w Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płocku.