Z papieskim gestem

wp

publikacja 21.10.2014 10:33

W Płocku po raz pierwszy odbyła się zbiórka publiczna, wspierająca stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Damian Kwiatkowski i Piotr Perłowski - stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia z Płocka, wraz z ks. Andrzejem Krasińskim, koordynatorem diecezjalnym ds. przyznawania i realizacji stypendiów edukacyjnych fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Damian Kwiatkowski i Piotr Perłowski - stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia z Płocka, wraz z ks. Andrzejem Krasińskim, koordynatorem diecezjalnym ds. przyznawania i realizacji stypendiów edukacyjnych fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Wolontariusze-stypendyści Dzieła, w niedzielę 12 października, na ulicach Płocka, w ramach zbiórki publicznej, zebrali 2.871,91 zł. Wciąż spływają ofiary z parafii diecezji płockiej. – Dzień Papieski był dziękczynieniem za kanonizację naszego papieża. Od wielu lat ma wymiar modlitewny, artystyczny i charytatywny – mówił bp Piotr Libera.

Zbiórka na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, podobnie jak w całej Polsce, była prowadzona również we wszystkich parafiach diecezji płockiej. – Jest to konkretne budowanie ”żywego pomnika Jana Pawła II”. W całej Polsce programem stypendialnym objętych jest 2,5 tysiąca osób. Stypendia te różnią się jednak od innych: młody człowiek otrzymuje pieniądze, ale także przechodzi program formacyjny. To dodatkowa wartość tego Dzieła - powiedział bp Libera.

W diecezji płockiej ze stypendiów papieskiej fundacji korzysta 70 osób, w większości studentów.