Wieczór z aniołami

wp

publikacja 31.05.2014 00:47

W doroczne Dni Gąbina zawsze wpisują się występy zespołów chrześcijańskich. Tak było i tym razem.

Schola "Promyczki" z Gąbina otrzymała z rąk burmistrza Krzysztofa Jadczaka ”Gąbińskiego Anioła” – obraz namalowany przez artystę malarza Wojciecha Symołona Schola "Promyczki" z Gąbina otrzymała z rąk burmistrza Krzysztofa Jadczaka ”Gąbińskiego Anioła” – obraz namalowany przez artystę malarza Wojciecha Symołona
ks. Włodzimierz Piętka /GN

Przed publicznością na gąbińskim rynku zaprezentowały się: kleryckie zespoły ”Fratres” i ”Hodos” z Płocka, schola ”Promyczki” z Gąbina, zespół ”H7” z Gąbina, zespół ”Nadzieja” również z Gąbina oraz laureaci tegorocznego Sacrosongu w Pułtusku: zespół ”Totus Tuus” z Bielska i zespół ”Śpiewaj i idź” z Baboszewa.

Każdy z występujących zespołów, na pamiątkę udziału w przeglądzie, otrzymał z rąk burmistrza Krzysztofa Jadczaka, ”Gąbińskiego Anioła” – obraz namalowany przez artystę malarza Wojciecha Symołona.

Ponieważ koordynatorem i jednym z głównych organizatorów Wieczoru Kultury Chrześcijańskiej było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, jego prezes Bogdan Stęplewski przybliżył formy działalności SRK w mieście i parafii. - Od wielu lat działania naszego stowarzyszenia są skierowane na dzieci i młodzież. Wspieramy także niepełnosprawnych oraz rodziny, które potrzebują materialnej pomocy. Organizujemy paczę od św. Mikołaja, zbiórkę żywności w sklepach, wieczór andrzejkowy dla starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Przez prawie 20 lat organizowaliśmy bale charytatywne (…). Na przestrzeni lat zakres ludzkich potrzeb, a co za tym idzie, również zakres naszego działania zmienia się, staje się elastyczny – mówił Bogdan Stęplewski.

W ramach Dni Gąbina, SRK zorganizowało akcję charytatywną ”Kosz szczęścia”, z którego środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci.

Organizatorem Wieczoru Kultury Chrześcijańskiej był burmistrz miasta Gąbin, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i parafia św. Mikołaja w Gąbinie.

W programie Dni Gąbina znalazły się m.in. biegi uliczne, turnieje sportowe, występy artystyczne i Msza św. za miasto i jego mieszkańców w kościele parafialnym.

Patronem medialnym wydarzenia, które trwa do niedzieli, jest ”Gość Niedzielny”.