Świętych bierzmowanie

ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 13.05.2014 11:07

W Sierpcu bp Enrico dal Covolo z Watykanu przewodniczył dziękczynieniu za kanonizację Jana Pawła II.

Bp Enrico dal Covolo w asyście księży: Andrzeja Więckowskiego i Wojciecha Góralskiego Bp Enrico dal Covolo w asyście księży: Andrzeja Więckowskiego i Wojciecha Góralskiego
ks. Włodzimierz Piętka /GN

Rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie gościł w sierpeckiej parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego z dwóch powodów: udzielił sakramentu bierzmowania 54 młodym sierpczanom oraz przewodniczył parafialnemu dziękczynieniu za kanonizację dwóch świętych papieży. Szczęśliwe połączenie, bo jak zwracał uwagę gość z Watykanu, święci są po to, aby umacniać naszą wiarę i dodawać odwagi.

- Duch Święty zstąpi na was i Jezus, dobry Pasterz, pośle was - mówił do bierzmowanej młodzieży bp dal Covolo. W kazaniu zwrócił uwagę, że moment bierzmowania wzywa ochrzczonego do wiary, która staje się świadectwem życia. - Bóg was powołał, abyście żyli, jak Jezus żył; abyście dawali życie dla innych. Oto w nowy sposób nabywacie wasz chrzest, ponownie zanurzanie się w źródle chrzcielnym, w Śmierci i Zmartwychwstaniu Pana. Gdy dajemy świadectwo o Jezusie, wzrasta w nas wiara, a bez waszej odpowiedzi dla Pana, wiara nie będzie wzrastać, zaś świat nie stanie się lepszy. W waszych dłoniach jest testament Jezusa! "Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją!” - mówił bp dal Covolo przywołując słowa św. Jana Pawła II.

Mówiąc o kanonizacji dwóch świętych papieży XX wieku powiedział, że Jan XXIII i Jan Paweł II wycisnęli piętno świętości na Kościele Soboru Watykańskiego II i posoborowym. - Co ich jeszcze łączy? To pasterze niezachwianej odwagi. Wielkie wołanie Jana Pawła II, aby otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi naznaczyło cały jego pontyfikat. Podobna była postawa Jana XXIII, gdy wprowadził Kościół w Sobór Watykański II i dał nam encyklikę "Pacem in terris” - mówił w kościele szkolnym bp Enrico dal Covolo.

Do Sierpca rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego przyjechał na zaproszenie ks. proboszcza Tomasza Kadzińskiego.