Idziemy na Golgotę, wspieramy Ziemię Świętą

wp

publikacja 18.04.2014 00:51

- Przeżywajmy święta z otwartym sercem. Bądźmy wielkoduszni we wspieraniu chrześcijan w Ziemi Świętej - apelował bp Piotr Libera w Wielki Czwartek w płockiej katedrze.

Pielgrzymi na Golgocie - w miejscu, gdzie stał krzyż Zbawiciela Pielgrzymi na Golgocie - w miejscu, gdzie stał krzyż Zbawiciela
ks. Włodzimierz Piętka /GN

"Zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary składane w Wielki Piątek przez wiernych uczestniczących w obrzędach liturgii Męki Pańskiej są przeznaczone na rzecz chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej oraz w krajach Bliskiego Wschodu (Palestyna, Syria, Liban, Jordania, Egipt, Cypr). Ze specjalną prośbą w tej sprawie zwróciła się do mnie Kongregacja Kościołów Wschodnich. Polecam zatem życzliwości płockich diecezjan »Collecta pro Terra Sancta«. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Stolicy Apostolskiej, która finansuje za nie wiele projektów charytatywno-edukacyjnych w tych regionach Bliskiego Wschodu, w których chrześcijanie żyją w diasporze, a zwłaszcza w ziemskiej ojczyźnie Jezusa, jaką jest Izrael i Palestyna - napisał bp Libera w apelu do wiernych diecezji płockiej.

Ofiary na ten cel były zbierane w czasie Liturgii Męki Pańskiej we wszystkich kościołach.