Biskupie imieniny i jubileusze

ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 02.03.2014 18:29

Bp Roman Marcinkowski obchodził 72 urodziny, imieniny i 29. rocznicę nominacji na biskupa pomocniczego diecezji płockiej.

Bp Roman spotkał się z przedstawicielami duchownych i świeckich diecezji płockiej Bp Roman spotkał się z przedstawicielami duchownych i świeckich diecezji płockiej
ks. Włodzimierz Piętka /GN

O tym, że w chwili chrztu wszelkie dobro zaczyna się w naszym życiu, przypomniał bp Piotr Libera składając życzenia bp Romanowi Marcinkowskiemu.

- Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski, które spłynęły na Księdza Biskupa, począwszy od dnia chrztu. Wzbogaciły go potem kolejne sakramenty, aż po pełnię kapłaństwa. Niech owoce chrztu i wiary wciąż owocują. Niech nie brakuje sił, by wypełniać biskupie zawołanie: ”Idąc nauczajcie” - mówił biskup diecezjalny.

W imieniu księży diecezji płockiej życzenia złożył ks. Roman Tomaszewski, proboszcz parafii Gradzanowo i dziekan dekanatu raciąskiego.

- W takim dniu widzę z radością, że trud naszej pracy owocuje. Musimy być razem. Gdy jesteśmy niedocenieni, wyśmiani i odrzuceni w tym trudzie musimy być razem. Każdy gest dobrej woli ma wielką wartość i mnie wzmacnia - mówił bp Marcinkowski do zgromadzonych w sali biskupów opactwa pobenedyktyńskiego.