Niebezpiecznie na drogach

rb

publikacja 30.01.2014 23:57

W czwartek, 30 stycznia na drodze krajowej nr 7 w okolicy Wiśniewa (powiat mławski), autobus uderzył w stojącego na poboczu tira.

Po zderzeniu autokaru z tirem przez kilka godzin powstały utrudnienia w ruchu na krajowej siódemce Po zderzeniu autokaru z tirem przez kilka godzin powstały utrudnienia w ruchu na krajowej siódemce
Archiwum KPP Mława

W wyniku wypadku 21 osób zostało rannych. 3 najbardziej poszkodowane zostały przetransportowane śmigłowcami do szpitali w Warszawie, Ciechanowie i Olsztynie.

Do zdarzenia doszło rano, około godz. 8.30. Autobusem relacji Olsztyn – Warszawa kierował 37-letni mężczyzna. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył stojącego na poboczu samochodu ciężarowego marki Man – informuje Anna Gorczewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Rzecznik KPP podkreśla, że do wypadku doszło podczas silnych powiewów wiatru. Jezdnia była natomiast pokryta lodem. Autokarem podróżowały 34 osoby, z czego 21 zostało rannych. Do szpitali trafiło 18 osób, 3 w najcięższym stanie lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitali w Warszawie, Ciechanowie i Olsztynie. - Pozostali pasażerowie, po zbadaniu przez lekarzy, kontynuowali podróż do Warszawy lub powrócili do swoich domów. Jak wykazało badanie, obaj kierujący byli trzeźwi – mówi Anna Gorczewska. Okoliczności zdarzenia ustala mławska policja i prokuratura.