"Sacerdos" zaprasza

wp

publikacja 18.01.2014 16:01

Sutanny, ornaty, komże, alby, świece, krzyże, dewocjonalia, obrazy i wyposażenie kościołów można znaleźć w nowootwartej hurtowni w Płocku.

Zakupów w hurtowni artykułów liturgicznych w Płocku można dokonać w pięknych gotyckim wnętrzu Zakupów w hurtowni artykułów liturgicznych w Płocku można dokonać w pięknych gotyckim wnętrzu
ks. Włodzimierz Piętka /GN

Hurtownię ”Sacerdos” otwarto już w sobotę 18 stycznia, choć jej uroczyste poświęcenie zaplanowano na 22 stycznia. – Pomieszczenia, w których mieści się hurtownia, stały do tej pory puste, a zostały odrestaurowane staraniem poprzednich ekonomów diecezjalnych. To piękne, gotyckie piwnice pod oficyną, obok kamienicy ”Pod Trąbami”, w których można nabyć wyposażenie kościołów i kaplic. Nasz asortyment zainteresuje przede wszystkim księży, ale nie tylko. Naszą działalnością chcemy służyć parafiom i duszpasterstwu, aby je zaopatrywać – mówi ks. Robert Banasiak z Kurii Diecezjalnej Płockiej.

W ofercie hurtowni można znaleźć dewocjonalia: obrazy, krzyże, medaliki i łańcuszki oraz zestawy kolędowe. Następny bogaty dział obejmuje kompletny strój kapłański. Są w nim: sutanny, koszule kapłańskie, ornaty, kapy, alby i bielizna kielichowa. W kolejnych pomieszczeniach hurtowni zgromadzono wyposażenie kościołów i kaplic oraz naczynia i księgi liturgiczne. W ofercie są również klęczniki, przenośne konfesjonały, drzewce do chorągwi, czy rzutniki do wyświetlania teksu.

– Hurtownię powołał do istnienia biskup płocki, po pozytywnej opinii Diecezjalnej Rady Ekonomicznej, na wniosek ekonoma diecezjalnego. Jej właścicielem jest diecezja płocka, a ewentualny zysk zostanie przeznaczony na cele diecezjalne – mówi ks. Roman Bagiński, ekonom diecezjalny.

– Istnieje u nas możliwość renowacji naczyń liturgicznych. Działalności hurtowni w Płocku już wkrótce będzie towarzyszył sklep internetowy. Na ul. Mostową 1 zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, zaś w soboty od 9 do 14 – informuje ks. Banasiak. Numery telefonu do sklepu są następujące: 24 268 88 97, kom. 501 384 314.