Kultura 2014 w regionie

wp /red.

publikacja 09.01.2014 23:15

Z Mławy do Przasnysza przechodzi przywilej piastowania w tym roku tytułu Kulturalnej Stolicy Mazowsza.

Przasnyski rynek, w najbliższych miesiącach, będzie z pewnością miejscem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych Przasnyski rynek, w najbliższych miesiącach, będzie z pewnością miejscem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych
ks. Włodzimierz Piętka /GN

Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski wprost poinformował, że zapadła decyzja o przyznaniu Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu w roku 2014 projektu Kulturalna Stolica Mazowsza.

Jak czytamy na stornie internetowej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, pozytywnie rozpatrzono wniosek starostwa o przyznanie tego miana właśnie Przasnyszowi i powiatowi przasnyskiemu. Stolicą Kulturalną Mazowsza był już Pułtusk, Węgrów, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Płońsk, a także powiat sierpecki, makowski, piaseczyński, sochaczewski, żyrardowski, kozienicki, mławski, a w tym roku jest to powiat przasnyski.
Warunkiem udziału w konkursie o miano Kulturalnej Stolicy Mazowsza było przedłożenie propozycji rocznego programu imprez kulturalnych organizowanych w mieście powiatowym oraz w sąsiadujących gminach i miastach należących do tego powiatu.