Wigilia w KSM

Patrycja Przybysławska /red.

publikacja 22.12.2013 22:39

W Sońsku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po raz pierwszy przeżywało spotkanie opłatkowe.

Pamiątkowe zdjęcie członków KSM Pamiątkowe zdjęcie członków KSM
Archiwum Angeliki Miziołek

Prawie 60 osób wzięło udział w zorganizowanej po raz pierwszy diecezjalnej wigilii KSM, która odbyła się w Sońsku. Spotkanie zorganizował Zarząd diecezjalny oraz oddział przy parafii świętych Wita, Modesta i Krescencji.

Młodzież spotkała się w kościele parafialnym na Mszy św., natomiast spotkanie opłatkowe miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury. Tam zapalono świecę, odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, śpiewano kolędy i dzielono się opłatkiem. Nie zabrakło też poczęstunku, zabaw integracyjnych i rozmów. Na diecezjalnej wigilii KSM pojawili się członkowie oddziałów KSM z Sońska, Pułtuska-Popław, Pułtuska-Bazyliki, Płońska, Przewodowa, Zielonej, Strzegowa i Gzów. Obecny był asystent diecezjalny KSM - ks. Krzysztof Jończyk.

Pozytywnym zaskoczeniem dla organizatorów było bardzo duże zainteresowanie KSM-owiczów organizowanym po raz pierwszy spotkaniem opłatkowym dla KSM całej diecezji. - Niektórzy mieli spory kawałek do przejechania, a mimo różnych trudności znaleźli sobie transport. Bardzo miłe jest też to, że wśród tylu przedświątecznych prac i obowiązków młodzi ludzie znaleźli czas, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu - powiedziała Małgorzata Roman z zarządu diecezjalnego KSM.