Płońskie Aniołowo

Dominik Nowakowski

publikacja 02.10.2013 12:52

W ostatnich dniach września w mieście trwały uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła. Były spotkania z piosenką, odwiedzano uliczny jarmark, przebrane za aniołki dzieci ”zarażały” dobrocią dorosłych.

Parada aniołów przeszła ul. Płocką na płoński rynek Parada aniołów przeszła ul. Płocką na płoński rynek
Dominik Nowakowski

Rozpoczęło się muzycznie, od wieczoru piosenki francuskiej w wykonaniu Moniki Goździk i Wojciecha Machnickiego oraz koncertu w kościele św. Michała Archanioła ”Muzyka na trąbkę i organy” Macieja Fortuny.

Już w dzień święta opiekuna miasta wzdłuż ulicy Płockiej do samego rynku na płońszczan czekał III Jarmark św. Michała, przez który w kolorowej paradzie aniołów przeszło ponad 70 dziecięcych aniołków, trzymających w rączkach transparenty przypominające o tym, że Płońsk jest miastem aniołów i stąd wypadałoby na co dzień uśmiechać się do siebie i pozytywnie myśleć.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowały ogromnych rozmiarów anioła, którego biały tren same trzymały. Całej paradzie towarzyszyły cztery anioły w kolorach: granatowy, złoty, biały, niebieski z Grupy Teatralnej ”Karton”, rzucające z radością kolorowe pióra. Mieszkańcom wręczano papierowe aniołki.

- Wierzymy, że udział mieszkańców, uczniów, nauczycieli i rodziców w Paradzie Aniołów oraz Przystanku Aniołowo i innych wydarzeniach Dni Patrona przyczyni się do postrzegania Płońska jako miasta przyjaznego i wzmocni lokalne więzi - mówi Katarzyna Ornarowicz, pomysłodawczyni ulicznej parady z Miejskiego Centrum Kultury.

Podczas obchodów władze bliźniaczych miast: Płońska i francuskiego Crepy en Valois odnowiły partnerskie porozumienie o wzajemnej współpracy.