Radykalnie o aborcji

Dominik Nowakowski

publikacja 09.05.2013 14:10

Fotograficzna ekspozycja w Sochocinie przez swój radykalny wydźwięk pokazuje prawdziwe oblicze aborcji.

Antyaborcyjna wystawa przez ponad tydzień stała przy kościele parafii św. Jana Chrzciciela w Sochocinie Antyaborcyjna wystawa przez ponad tydzień stała przy kościele parafii św. Jana Chrzciciela w Sochocinie
Dominik Nowakowski

Wielkoformatowe zdjęcia Fundacji PRO - Prawo do Życia trafiają w różne strony Polski. Nie tak dawno znalazły swą przystań przy kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Baboszewie, a już od 30 kwietnia do 8 maja, za sprawą proboszcza ks. Czesława Stolarczyka, gościły w Sochocinie.

- Chciałem tej wystawy i sam jej szukałem. Prezentację udało się zorganizować na długi, majowy weekend, więc obejrzało ją naprawdę bardzo dużo parafian – przyznaje ks. proboszcz Stolarczyk, który liczył się z różnymi głosami ze strony mieszkańców na temat wystawy „Wybierz życie”, ale, jak twierdzi, nie dotarły do niego krytyczne uwagi.

- Przeważały pozytywne opinie. Parafianie dostrzegają ten wielki problem jakim jest aborcja, ale bez przerwy należy podnosić ich wrażliwość i świadomość stawania w obronie życia. U nas obyło się bez incydentów, choć wiem, że na przykład w Płońsku, wystawa zamontowana na rynku, wytrzymała niespełna dobę. Inaczej jest na terenie kościoła, ja nikogo nie musiałem pytać o pozwolenie – dodaje ks. proboszcz.

Artur Kuciński, który z ramienia fundacji zajmuje się organizacją wystawy, na razie tylko w Płońsku napotkał na przeciwności. – Nasz antyaborcyjny przekaz wydaje owoce i z pewnością, mimo różnych reakcji, będzie dalej krążył po miastach – stwierdza Kuciński, który podkreśla, że zdjęcia obecnie już trafiły do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, a interesuje się też nimi m.in. Mława i Rypin.