Biało-czerwona wychowuje

Marek Szyperski

publikacja 04.05.2013 23:30

W Ciechanowie młodzież promowała narodowe barwy, rozdając baloniki, chorągiewki i kotyliony.

Uczniowie ciechanowskich szkół zaangażowali się w ciechanowską akcję w Dniu Flagi Uczniowie ciechanowskich szkół zaangażowali się w ciechanowską akcję w Dniu Flagi
Marek Szyperski

Większość przygotowanych (głównie przez uczniów i przedszkolaków) papierowych chorągiewek, baloników, wiatraczków i kotylionów ciechanowianie rozchwytali zanim na deptak przyszli przedstawiciele urzędu miasta i starostwa powiatowego.

- Fajnie jest – mówił 11-letni Jędrzej, który na deptak przyszedł z tatą i młodszym bratem Kubą. - To dla nas bardzo ważne święto i Polacy powinni pamiętać, że mamy Dzień Flagi – mówiły nam wolontariuszki z SP nr 3. – Przechodnie bardzo chętnie brali od nas biało-czerwone symbole.

- Od trzech lat organizujemy akcję rozdawania flag we współpracy z wieloma partnerami, w tym roku m.in. z urzędem miasta, starostwem powiatowym, Szkołą Podstawową im. Orła Białego – powiedział nam ppłk Dariusz Kosakowski, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień.

- Warto być dumnym i z historii i z flagi i z naszej tożsamości narodowej – stwierdziła wiceprezydent Ciechanowa Ewa Gładysz. – Tego może tak na co dzień nie widać, ale bardzo budujące jest to, że np. przy okazji sportowych imprez młodzi ludzie sięgają po narodowe barwy. Dzisiaj zauważyłam też, że w mieście jest o wiele więcej flag na balkonach, niż rok temu.