Wielka fala Miłosierdzia

ak

publikacja 07.04.2013 14:38

Otwórzmy nasze serca i umysły, by powierzać siebie Bożemu Miłosierdziu, by przyzywać je dla siebie i całego świata - mówił bp Piotr Libera, który przewodniczył uroczystościom Niedzieli Bożego Miłosierdzia w płockiej katedrze.

Tłumy wiernych w płockiej katedrze Tłumy wiernych w płockiej katedrze
Agnieszka Kocznur

Płockie uroczystości poprzedziła Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, która rozpoczęła się w Wielki Piątek. Niedzielnej Eucharystii w bazylice katedralnej w Płocku przewodniczył i homilię wygłosił biskup Piotr Libera. Uroczystości miały wyjątkowy charakter, bo to właśnie w Płocku 22 lutego 1931 r. św. siostra Faustyna Kowalska miała pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego. 

- Przeżywamy ten dzień razem ze św. s Faustyną; była ona świadkiem i apostołką miłosiernej miłości Boga. Ta skromna zakonnica, córka naszej ojczyzny była i jest darem nie tylko dla Polski ale dla całej ludzkości. Orędzie, którego była głosicielką jest właściwą i przekonywującą odpowiedzią, jakiej Bóg zechciał udzielić na pytania i oczekiwania ludzi naszej epoki, naznaczonej przez straszliwe tragedie - mówił w czasie kazania bp Libera. 

Bp płocki tłumaczył, że programem życia każdego ochrzczonego jest miłowanie Boga, bliźniego a nawet nieprzyjaciół za przykładem Jezusa. Zaznaczał, jak ważne jest miłosierdzie w naszym codziennym życiu. Przytoczył także słowa objawienia, które Pan Jezus powiedział do s. Faustyny: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego”.  

Wiernych do modlitwy w Święto Miłosierdzia Bożego zapraszał także rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Andrzej Pieńdyk oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego. Niedzielne Msze św. w sanktuarium na Starym Rynku zaplanowano na godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 15.30 i 17.00. 

A wszystko o Miłosierdziu Bożym w naszym Elementarzu Bożego Miłosierdzia