Z kolędą u biskupa

kl. Piotr Gadomski, kl. Mateusz Stępka

publikacja 17.01.2013 21:51

Wspólne kolędowanie i pytania kleryków do biskupa wypełniły wieczór w Opactwie Pobenedyktyńskim.

Rektor WSD złożył biskupowi noworoczne życzenia, biskup odpowiadał na pytania kleryków, a wspólny śpiew kolęd wypełnił Salę Biskupów w Opactwie Pobenedyktyńskim Rektor WSD złożył biskupowi noworoczne życzenia, biskup odpowiadał na pytania kleryków, a wspólny śpiew kolęd wypełnił Salę Biskupów w Opactwie Pobenedyktyńskim
Archiwum Adama Kędzierskiego

Bp Libera podkreślił, że dla niego wzorem tego typu spotkań był bł. Jan Paweł II. Wspominał swoje czasy studenckie, gdy papież Polak zapraszał polskich księży studentów na wspólne kolędowanie do Pałacu Apostolskiego. Były to zawsze spotkania spontaniczne i bezpośrednie. Biskup podkreślał jak ważne są dla niego polskie kolędy, bo one w świątecznym czasie rozkołysują nasze serca wiarą.

Był też czas na kleryckie pytania do biskupa. Jeden z diakonów, Marcin Niesłuchowski pytał o rolę i zadania kleryków w dziele nowej ewangelizacji. Biskup odpowiadał, że seminarzyści i młodzi księża powinni wykorzystać własną znajomość języka i mentalności młodych ludzi. – Gdy pod adresem Kościoła często pada zarzut, że nie trafia do serc i umysłów młodzieży, to właśnie wy powinniście stać się niejako odpowiedzią na te zarzuty - podkreślał bp Libera. Na koniec spotkania pobłogosławił seminarzystów i rektorat relikwiami św. Stanisława Kostki.