Finałowe odliczanie

Agnieszka Małecka

publikacja 06.01.2013 10:13

Już jutro Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Płocka, Rypina i Pułtuska. Dziś obserwujemy przygotowania do świątecznego korowodu w Płocku.

W sobotę rano trwa dekorowanie lawety   W sobotę rano trwa dekorowanie lawety
Agnieszka Małecka/GN

Praca wre od rana w płockim Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, gdzie mieści się baza przygotowań OTK. Na stołach w sali konferencyjnej leżą setki śpiewników w formie książkowej i dodatkowe materiały, z których trzeba przygotować zestawy dla uczestników.

W sali obok trwają ostatnie zabiegi krawieckie - wykrajane są czerwone płaszcze dla uczniów jednej z wielu szkół, które wezmą udział w orszaku.

Przed siedzibą centrum dekorowana jest laweta samochodowa, która posłuży m.in. za mobilne podium dla zespołu. Będzie można na niej bezpiecznie stać dzięki zamontowanym dodatkowo poręczom.

Kolorowe sztandary OTK za chwilę zostaną zawiezione na Stary Rynek do ratusza, sprzed którego jutro wyruszy cały pochód.

Orszak Trzech Króli w Płocku organizowany jest po raz drugi, swoją premierę będzie miał w Rypinie i Pułtusku.

Z tego materiału powstaną czerwone peleryny   Z tego materiału powstaną czerwone peleryny
Agnieszka Małecka/GN
Sztandary z symbolicznym wizerunkiem Trzech Króli to nieodłączy element OTK   Sztandary z symbolicznym wizerunkiem Trzech Króli to nieodłączy element OTK
Agnieszka Małecka/GN