Pytają o Benedykta XVI w księgarni diecezjalnej

ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 23.11.2012 23:58

"Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo" cieszy się dużym zainteresowaniem. O nową książkę Benedykta XVI pyta wielu świeckich.

- Wiele osób przychodzi i pyta o najnowszą książkę Ojca Świętego - mówi s. Jadwiga Karpińska z księgarni diecezjalnej - Wiele osób przychodzi i pyta o najnowszą książkę Ojca Świętego - mówi s. Jadwiga Karpińska z księgarni diecezjalnej
ks. Włodzimierz Piętka/GN

W tej chwili jest to najbardziej poszukiwana książka w księgarni diecezjalnej i w sklepie Caritas w Płocku, podkreślają siostry służki tam pracujące.

- Cieszy nas, że ludzie chcą czytać Ojca Świętego - mówią siostry. Tylko w ciągu dwóch dni sprzedano w Płocku ponad 100 egzemplarzy trzeciej części papieskiej trylogii o Jezusie. Trzecia część opowiada o narodzeniu Pańskim. Jest też teologiczną medytacją koncentrującą się na tym temacie.

- Przychodzą nie tylko księża, klerycy, siostry zakonne. Jest wiele osób świeckich zainteresowanych tą pozycją. Wielu chce też kupić pozostałe tomy "Jezusa z Nazaretu". Właśnie je sprowadzamy do księgarni. Gdy ktoś przychodzi do nas i szuka dobrego prezentu, to od dzisiaj będę proponowała właśnie papieską trylogię o Panu Jezusie - podkreśla s. Jadwiga.