Hasłem pielgrzymki były słowa „Dwie zwyczajne – niezwykłe”. Trasa liczyła 30 km i prowadziła od miejsc związanych ze sł. Bożą Walentyną Łempicką do rodzinnych stron bł. Klary Ludwiki Szczęsnej, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek. W pielgrzymce wzięło udział blisko 40 osób. Uczestniczki wyruszyły z Kościoła Świętej Trójcy w Rypinie, gdzie ochrzczona została Walentyna Łempicka. Następnie zatrzymały się w Godziszewach, miejscu jej urodzenia, modląc się o dar jej beatyfikacji. – Obie kobiety najpierw żyły zwyczajnym życiem młodych kobiet, a później z odwagą odpowiedziały na swoje powołanie – podkreślał ks. Łukasz Zdunkiewicz, współorganizator wydarzenia, odpowiedzialny za duszpasterstwo kobiet w diecezji płockiej.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








