Nowy numer 50/2019 Archiwum

Post ze św. Stanisławem

Od Środy Popielcowej startują internetowe rekolekcje ze świętym z Rostkowa organizowane przez KSM diecezji płockiej.

- "Kostkorekolekcje" to internetowe rekolekcje skierowane głównie do młodzieży. Ich celem jest przyciągnięcie młodych do wsłuchania się w to, co im chce powiedzieć ich rówieśnik, patron i święty z Rostkowa – mówi ks. Grzegorz Szlom, wikariusz parafii Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, a zarazem asystent kościelny KSM w diecezji płockiej.

Jak mówią organizatorzy, rekolekcje będą oparte na codziennych filmikach, które będą zamieszczane przez cały okres Wielkiego Postu, od poniedziałku do piątku, na profilu KSM-u diecezji płockiej. - Krótkie, minutowe filmiki będą oparte na rozważaniu wezwań z Litanii do św. Stanisława, a także życiu świętego.

Każde poszczególne wezwanie będzie interpretowane i poddane przemyśleniu przez kolejno wytypowanego księdza – tłumaczy ks. Szlom. - Dodatkowo będą rozważane także słowa Ewangelii, która danego dnia będzie odczytywana w Kościele – dodaje.

Jak mówi, rekolekcje skierowane są głównie do młodzieży, która jest głównym użytkownikiem facebooka. - Organizujemy te "Kostkorekolekcje", bo mamy Rok św. Stanisława. A nasi członkowie KSM biorący udział w przygotowaniach roku zostali wyznaczeni do tego, aby prowadzić wszystkie internetowe akcje związane ze świętym z Rostkowa. Dlatego pomyśleliśmy, że dobrą akcją na przywrócenie myśli o naszym patronie będzie organizacja tego typu rekolekcji – mówi ks. Grzegorz. - Coraz więcej osób korzysta z portalu społecznościowego, jakim jest facebook, dlatego chcemy przyciągać słowem, medytacją również poprzez portal społecznościowy. Jest to dla nas wyzwanie, ale wierzymy, że temu podołamy – dodaje.

W filmikach będą występować księża i młodzież. - W wielkopostnym zamyśleniu w roku św. Stanisława Kostki chcemy się przede wszystkim skupić na drodze do świętości, którą podążał nasz patron św. Stanisław. Wierzymy, że do naszych rekolekcji przyłączą się nie tylko młodzi ludzie, ale nawet i dorośli, którzy także znajdą coś dla siebie – zwraca uwagę ks. Szlom.

Rozważania i filmiki będą zamieszczane na fanpage KSM, gdzie wystarczy na facebooku wpisać:" KSM diecezji płockiej" i bez problemu znajdziemy tam codzienne filmiki z konkretnym rozważaniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama