Nowy numer 32/2020 Archiwum

"Nie lękajcie się!" w Gąbinie

Pomnik Jana Pawła II został poświęcony na zakończenie miejskiej Drogi Krzyżowej.

W czasie wielkopostnych rekolekcji w parafii św. Mikołaja, ulicami miasta przeszła Droga Krzyżowa. Za jej przebieg i organizację było odpowiedzialne Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W roku kanonizacji Jana Pawła II w rozważaniach do każdej stacji odwoływano się do papieskiego nauczania. Z krzyżem wędrowano szlakiem naznaczonym papieskimi pamiątkami: pierwsza stacja przy tablicy upamiętniającej Jana Pawła, później Gimnazjum im. Jana Pawła II przy alei nazwanej jego imieniem. Krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych grup i wspólnot działających w parafii, przedstawiciele szkół i urzędów, przy pomocy gąbińskiej Straży Pożarnej i czuwającej nad bezpieczeństwem Policji.

Na koniec ks. Andrzej Rojewski, profesor WSD w Płocku, poświęcił pomnik Jana Pawła II, którego fundatorami są Barbara i Piotr Lewandowscy. Ks. Rojewski wraz z burmistrzem miasta i gminy Gąbin Krzysztofem Jadczakiem i proboszczem parafii ks. Józefem Szczecińskim, przeciął wstęgę. Uroczystość zakończył program słowno-muzyczny w wykonaniu członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich wraz z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.