Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z krzyżem do kanonizacji

Przasnysz. Ulicami miasta przeszły dwie Drogi Krzyżowe, w których nawiązywano do nauczania bł. Jana Pawła II.

Trasa pierwszej z przasnyskich Dróg Krzyżowych prowadziła z kościoła farnego przez rynek do kościoła ojców pasjonistów. Modlitwie przewodniczyli kolejno proboszczowie: parafii św. Wojciecha - ks. Andrzej Maciejewski i parafii św. Stanisława Kostki - o. Wiesław Wiśniewski. Rozważania przy poszczególnych stacjach czytali członkowie Akcji Katolickiej.

W najmłodszej przasnyskiej parafii pw. Chrystusa Zbawiciela odprawiana na ulicach Droga Krzyżowa co roku stanowi ważną część rekolekcji wielkopostnych. W tym roku poprowadził je ks. Grzegorz Bednarczyk z parafii św. Bartłomieja w Świedziebni. On również przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej. Jak zauważył, wiele dziś mówi się o krzyżu, ale gdy pojawia się on w naszym życiu jesteśmy zagubieni. Przygotowane przez ks. Andrzeja Zycha rozważania przy poszczególnych stacjach czytali członkowie Koła Biblijnego. Jak powiedział ks. proboszcz kan. Romuald Ciesielski, tegoroczna Droga Krzyżowa miała odniesienie do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.