Nowy numer 3/2021 Archiwum

Akcja obywatelska dla papieża

W Płocku chcą zmienić nazwę ulicy i upamiętnić wizytę ojca świętego.

Swą inicjatywę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej uzasadnia zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II a także społeczną potrzebą znoszenia symboli okresu komunizmu w Polsce.

Dlatego SRK DP podjęło uchwałę o zainicjowaniu obywatelskiej akcji w sprawie zmiany nazwy ulicy z Gwardii Ludowej na 7 Czerwca 1991r. Inicjatywa dotyczy ulicy znajdującej się w pobliżu „Placu Celebry Papieskiej”, gdzie 23 lata temu ojciec święty spotkał się z płocczanami. Przy samym placu istnieje już krótka, niezamieszkała ulica o tej nazwie ( 7 czerwca 1991 r.), a jej przedłużeniem jest właśnie ul. Gwardii Ludowej.

W imieniu inicjatorów akcji - Andrzej Mejer i Kazimierz Urbaniak apelują o składanie podpisów pod ich obywatelskim wnioskiem, tak aby na najbliższej sesji Rady Miasta Płocka (29 kwietnia) sprawę tę można było wnieść do porządku obrad. Zbiór list z podpisami będzie dołączony do wniosku o zmianę nazwy ulicy.

Inicjatywę SRK zaaprobował bp Piotr Libera. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.