Nowy numer 32/2020 Archiwum

Z nami jest Jan Paweł II

S. Maksymiliana Wesołowska mówi, że jednym z owoców pontyfikatu Jana Pawła II jest wśród świeckich coraz większa świadomość powszechnego powołania do świętości.

Jan Paweł II przypomniał nam, że miarą życia chrześcijańskiego jest świętość. Jednym z owoców pontyfikatu Jana Pawła II jest z pewnością coraz większa świadomość powszechnego powołania do świętości, że świętość jest miarą życia człowieka ochrzczonego. Wśród osób, które odwiedzają nasz klasztor widzimy, jak wielu ludzi szuka Boga, jak coraz więcej osób chce świadomie i głęboko przeżywać swoją wiarę. Przychodzą do nas, piszą, opowiadają o swojej wierze i dzielą się nią. Bł. Jan Paweł II uczył nas Ewangelii słowem i czynem. Ci, którzy do nas przychodzą, właśnie w taki sposób próbują przekładać charyzmat Jana Pawła II na swoje życie: słowem i czynem.

Za jego wstawiennictwem modlimy się o powołania. Ci, którzy do nas przychodzą, proszą o modlitwę w intencji ich rodzin, o dar potomstwa, o wyrwanie z nałogów. Czujemy to, jak bardzo ludzie są przekonani i wierzą we wstawienniczą modlitwę przyszłego świętego. Doświadczamy tego, że moc jego modlitwy przepływa przez nasz klasztor. Również jego nauczanie jest żywe i ukazuje, że w Kościele mamy o co się oprzeć: są to czyny, gesty, słowa i modlitwa takich świętych, jak Jan Paweł II.

Często sobie przypominam jego słowa: ”Nie lękajcie się!”, aby otworzyć drzwi Chrystusowi i Duchowi Świętemu. Żywe jest dla mnie stwierdzenie, że każdy ma swoje Westerplatte, którego powinien bronić – to wezwanie do szczególnej troski o życie duchowe i o modlitwę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.