Nowy numer 32/2020 Archiwum

Święci wciąż mówią

Rekolekcje Wielkopostne płockiego Klubu Inteligencji Katolickiej były poświęcone refleksji nad nauczaniem oraz świętością Jana XXIII i Jana Pawła II.

W oparciu o duchowe pisma dwóch błogosławionych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II, członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej przeżywali dwudniowe rekolekcje wielkopostne pod hasłem "Oto jestem cały twój".

Miejscem ich duchowego przygotowania do Wielkanocy i do kanonizacji dwóch papieży była kaplica sióstr pasjonistek w domu macierzystym zgromadzenia w Płocku.

- Dwóch przyszłych świętych Kościoła łączy synowskie, pełne ufności otwarcie na Ducha Świętego. Wydaje się, jakby dwaj papieże powtarzali za św. Pawłem: ”Ducha nie gaście”. Jan XXIII mówił wiele o potrzebie duchowej radości w Kościele i piętnował proroków wieszczących nieszczęście. Jan Paweł II w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski zostawił nam jasne przesłanie wołając: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”. Idźmy za ich wołaniem i modlitwą o Ducha Świętego również dla naszej wspólnoty i naszych rodzin - mówił w kaplicy sióstr ks. Włodzimierz Piętka, asystent kościelny KIK-u w Płocku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.