Nowy numer 2/2021 Archiwum

Poznając papieża

”Jan Paweł II jakiego znamy i nie znamy” - to hasło, jakie towarzyszyło obchodom w Zespole Szkół w Drobinie.

Dni Papieskie w Drobinie były hołdem złożonym wielkiemu Polakowi - Karolowi Wojtyle, w związku ze zbliżającą się kanonizacją. – Był to czas dziękczynienia za łaskę życia oraz dzieła naszego papieża. Powagę uroczystości podkreślał galowy strój dzieci i młodzieży, a także nauczycieli z Zespołu Szkół w Drobinie – mówili uczestnicy papieskich uroczystości.

Postać Jana Pawła II była inspiracją do przedstawienia jego wizerunku przez uczniów szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną w konkursach: wiedzy, literackim i plastycznym. Powstało wiele ciekawych prac, które można było oglądać na szkolnych korytarzach.

Młodzież gimnazjum w skupieniu uczestniczyła w nabożeństwie, a następnie w sesji naukowej poświęconej sylwetce bł. papieża. Podsumowania sesji dokonał miejscowy proboszcz, ks. kan. Andrzej Kucharczyk i dyrektor szkoły Bożena Woźniak.

W dni papieskie włączyli się uczniowie szkoły podstawowej. Przygotowany przez nich program artystyczny przypomniał najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II. Uczniowie barwnie opowiadali o drodze Karola Wojtyły do świętości, a wcielając się w role przyjaciół i znajomych Ojca Świętego, przywołali wiele anegdot i niezwykłych sytuacji z Jego życia. W trakcie uroczystości p. dyrektor Woźniak i ks. kan. Kucharczyk wręczyli nagrody wszystkim laureatom konkursów. Interesującym elementem obchodów dni papieskich była projekcja filmów o Janie Pawle II: dla uczniów podstawówki i gimnazjum.

Nad organizacją dni papieskich w drobińskich szkołach czuwali nauczyciele i pedagodzy pod kierunkiem ks. katechety Zbigniewa Olszewskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.