Nowy numer 32/2020 Archiwum

12 lat ze świętym patronem

Od 2002 roku Jan Paweł II jest patronem ciechanowskiej Szkoły Podstawowej nr 7.

W roku kanonizacji papieża-Polaka został przygotowany program, który ma przybliżyć uczniom postać ich patrona. Wydarzenia te rozpoczęły się obchodami Dnia Papieskiego. Oprócz prezentacji multimedialnych i konkursów wiedzy o Janie Pawle II, na godzinach wychowawczych nauczyciele raz w miesiącu przybliżają sylwetkę patrona realizując specjalnie przygotowane konspekty zajęć.

Ważnym wydarzeniem był udział dyrekcji szkoły i przedstawicieli uczniów w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze 9 i 10 października ubiegłego roku. Szkoła uczestniczyła również w I Zjeździe Samorządów Miast i Gmin Papieskich Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Dużym i udanym przedsięwzięciem była szkolna wieczornica pod hasłem: ”Świętymi bądźcie”, która odbyła się w listopadzie 2013 r. Gośćmi byli: ks. kan. Jan Jóźwiak – proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, dyrekcja, nauczyciele, i rodzice z dziećmi.

Wydarzeniem ważnym dla szkoły będzie pielgrzymka na kanonizację do Rzymu. Placówkę będą reprezentowały dyrektor Ewa Pozaroszczyk i wicedyrektor Małgorzata Komorowska. Dziękczynienie za kanonizację będzie przeżywane w kościele parafialnym, któremu także patronuje Jan Paweł II. 18 maja 2014r. Szkoła Podstawowa nr 7 weźmie udział w diecezjalnym dziękczynieniu za kanonizację, które odbędzie się w Ciechanowie. Uwieńczeniem całorocznej pracy będą obchody dnia patrona, 19 maja na które złożą się: III edycja szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II, wystawa upamiętniająca szkolne inicjatywy papieskie, bieg ”Dla Jana Pawła II” i akademia ”Dłonie są krajobrazem serca”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.