Nowy numer 47/2020 Archiwum

W papieskim kościele

Modlitwa różańcowa i rekolekcje z Janem Pawłem II przygotowują ciechanowian do kanonizacji.

- Naszym rekolekcjom wielkopostnym towarzyszyło hasło ”Obrońca rodziny”. Ks. Jacek Kotowski, duszpasterz rodzin z Łomży mówił o Janie Pawle II, który jest szczególnym patronem życia rodzinnego i jego trwałości – opowiada ks. Jan Jóźwiak z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, w której odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za kanonizację papieża. Ciekawym i ważnym naukom rekolekcyjnym towarzyszyło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Siłą maryjnej parafii są kółka różańcowe. – Kilkanaście róż żeńskich i męskich modli się od dawna o duchowe owoce kanonizacji. Nasze przygotowanie jest więc duchowe i ciche, ale z pewnością z niego zrodzą się trwałe duchowe owoce – mówi ks. Jóźwiak.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie od początku istnienia wyróżnia maryjny i papieski rys. Powstała ona jako wotum wdzięczności za peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie w lipcu 1996 roku. Budowę okazałej świątyni od początku dedykowano jako wyraz wdzięczności za dwa tysiące lat chrześcijaństwa i za pontyfikat Jana Pawła II. Kościół został poświęcony 13 maja 2011 roku przez biskupa płockiego Piotra Liberę, i jak się wydaje, jest pierwszym kościołem w Polsce dedykowanym bł. Janowi Pawłowi II. Wtedy też wprowadzono do kościoła relikwie bł. papieża. Od początku proboszczem parafii jest ks. kan. Jan Jóźwiak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.