Nowy numer 3/2021 Archiwum

Piszę do Ciebie, ojcze święty...

Ponad 150 stron szczerych, dziecięcych listów, podziękowań lub swego rodzaju wspomnień, złożyło się nad książkę „W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Powstała ponad rok temu z tekstów i prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół w Szczytnie.

"Kawałek mojego serca jakby się odłamał" - napisała jedna z wielu autorek tej książki tuż po śmierci Jana Pawła II.

Właśnie wtedy, po 2 kwietnia 2010 r., katechetka Eliza Łoniewska zaproponowała swoim uczniom ze szkoły w Szczytnie, by wyrazili swoje przeżycia w tekście lub na rysunku. Już po beatyfikacji ponownie poprosiła uczniów o to samo.

Z tego powstała całkiem pokaźna książka, mająca wielu bardzo młodych autorów. W przygotowaniu opracowania pomagał ks. prof. Michał M. Grzybowski.

W książce znalazły się wszystkie uczniowskie teksty, nawet jeśli było jedno lub dwu zdaniowe. Pisownia - choć nie zawsze poprawna - jest oryginalna i to jest dodatkowym atutem tej dziecięcej książki.

„W wielu tekstach znajdziemy słowa wdzięczności Janowi Pawłowi II za miłość, dobroć, mądrość, głęboką wiarę, troskę o człowieka” – skomentowała we wstępie do książki Eliza Łoniewska.

Kim był dla was jest bł. Jan Paweł II? - zapytaliśmy młodych autorów tekstów i rysunków. - Był jak ojciec; był papieżem, który kochał dzieci, i wszystkich ludzi - odpowiadali szczerze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.