Na pobożnej pięciolinii

ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 17.11.2013 17:36

Schole i parafialne zespoły muzyczne zaprezentowały swe muzyczne talenty w Gralewie.

Schola "Promyczki" z Gąbina zdobyła w konkursie specjalną nagrodę ks. kan. Jana Piotrowskiego Schola "Promyczki" z Gąbina zdobyła w konkursie specjalną nagrodę ks. kan. Jana Piotrowskiego
ks. Włodzimierz Piętka /GN

– Z każdym rokiem nasz konkurs się rozrasta, przyciąga coraz więcej wykonawców i zespołów z różnych części diecezji. Już przekracza ramy zwykłego konkursu. Charakteryzuje się naprawdę wysokim poziomem artystycznym – mówi ks. kan. Jan Piotrowski, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Gralewie, pomysłodawca konkursu. Wydaje się, że gralewski konkurs jest największym cyklicznym przeglądem piosenki religijnej w diecezji płockiej. – Nasz konkurs jest uznaniem pracy każdego z zespołów i prowadzących je opiekunów, którymi są przede wszystkim katecheci i księża – dodał ks. kan. Piotrowski.

W tym roku na scenie w Publicznym Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki zaśpiewały schole: ”Aniołki Onufrego” ze Staroźreb, ”Aniołki Boże” z Jeżewa, ”Schola św. Anny” z Bogatego, ”Magnificat” ze św. Maksymiliana M. Kolbego w Płońsku, ”Boży Uśmiech” z Żuromina, ”Promyczki” z Gąbina, schole ze św. Stanisława Kostki w Rypinie, z Drobina i ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęły ex aequo schole z Glinojecka i Żuromina, drugie – z Rypina, trzecie – z Gąbina. Ta ostatnia grupa zdobyła również specjalną nagrodę ks. proboszcza Piotrowskiego.

W kategorii zespoły wystąpiły: ”Amen” z Żuromina (1. miejsce), ”Effatha” ze św. Maksymiliana M. Kolbego w Płońsku (2. miejsce), ”Śpiewaj i idź” z Baboszewa (3. miejsce). Zespoły ”Mocni w Duchu” z Zawidza Kościelnego i ”Pasja” z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu zdobyły wyróżnienia.

Łącznie w Gralewie zaprezentowało się 14 zespołów muzycznych. Uczestnikom konkursu wyróżnienia i nagrody wręczali: ks. proboszcz parafii Gralewo, starosta płoński, wójt gminy Raciąż i dyrektor gimnazjum w Starym Gralewie. Jak zawsze konkursowi towarzyszyła bardzo dobra organizacja, nad którą czuwał ks. kan. Jan Piotrowski.