• facebook
 • rss
 • Kolędujesz i ewangelizujesz

  Dawid Turowiecki

  dodane 13.01.2018 23:19

  Uczniowie płońskich podstawówek wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Bóg się rodzi...".

  - Niech świąteczna atmosfera trwa w nas jak najdłużej. Właśnie po to tu się spotkaliśmy - życzyła widowni i wykonawcom Bożena Dzitowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.

  Konkurs, który gościł w sali teatralnej parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku, zorganizowano dla uczniów klas I-VII podstawówek. W artystycznym przedsięwzięciu wzięło udział 35 uczestników z 6 płońskich szkół, w tym 9 solistów i 5 zespołów.

  Występy uświetnił pokaz artystyczny uczniów klasy VII SP nr 2, przygotowany pod kierunkiem ks. Radosława Dąbrowskiego. - Śpiew kolęd to bardzo ważne zadanie. Dlaczego? Jezusa i Jego Ewangelię można głosić w różny sposób - ksiądz robi to na kazaniu i podczas katechezy. Gwiazda betlejemska robiła to poprzez niezwykły blask, a kolędnicy robią to poprzez wspaniały śpiew - zwracał się do młodych artystów wikariusz parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku.

  Jury w składzie: Marzena Kunicka, dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca Nutka w Płońsku, Anna Koźniewska, nauczyciel gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku, oraz Mariusz Wrzesiński, dyrektor tej szkoły, wyłoniło zwycięzców w każdej z kategorii, oceniając wykonawców pod kątem wyboru odpowiedniej kolędy czy pastorałki, czystości i poprawności wykonania, poczucia rytmu, interpretacji czy wreszcie ogólnego wrażenia artystycznego.

  Uczestnicy konkursu najchętniej wybierali "Dzisiaj w Betlejem" czy "Bosy pastuszek". Nie zabrakło wykonania "Gore gwiazda", "Lulajże, Jezuniu", "Mario, czy Ty wiesz", "Przytul nas do siebie", "Cicho, cicho, pastuszkowie" i "Oj, maluśki, maluśki". Każdy za swój występ otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

  W kategorii "solista klas I-III" zwyciężyła Agnieszka Rączkowska z SP nr 2 w Płońsku. Drugi był Jakub Mosiądz z "trójki" oraz Emilia Krajewska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Żywioły". Trzecie miejsce przypadło Janowi Krupińskiemu z SP nr 4 im. Jana Pawła II.

  W kategorii "zespół klas I-III" wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza i grupa w składzie: Lilly Nowocińska, Zuzanna Nowocińska, Amelia Grabowska, Antoni Grąbczewski, Kalina Kopeć, Julia Ruszkowska, Gabriela Kowalczyk oraz Michalina Gołaszewska. Drugie miejsce zdobyły "Gwiazdeczki z SP nr 3" w składzie: Szymon Drążkiewicz, Mateusz Dryńkowski, Klaudiusz Jeziak, Katarzyna Dryńkowska, Amelia Sochocka i Wiktoria Dzięgielewska, a trzecie - "czwórka": Zofia Klimkiewicz i Jeremiasz Sielczak.

  Z kolei w kategorii "solista klas IV-VII" po palmę pierwszeństwa sięgnęły ex aequo Maria Domańska z SP nr 2 oraz Maja Fronczak z "Żywiołów". Druga była Aleksandra Rafalak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

  A w grupie "zespół klas IV-VII", zdaniem jury, na najwyższe noty zasłużyły dziewczęta z "dwójki" - Alicja Bronowska i Alicja Jabłońska. Drugie miejsce przyznano zespołowi Ten Top w składzie: Maria Miączyńska, Izabela Kuskowska, Patrycja Mendelewska, Julia Cichocka, Maja Kubińska, Agata Drwęcka, Zuzanna Sękulska i Dominika Szczęsna.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół