• facebook
 • rss
 • System upadł, błędy zostały

  am

  dodane 15.11.2017 20:04

  - Przesłanie objawienia w Fatimie wciąż jest aktualne - te słowa mocno wybrzmiały podczas 40. sympozjum naukowego w płockim Wyższym Seminarium Duchownym.

  O aktualności objawienia Maryi w Portugalii w 1917 r. mówił w swoim referacie Grzegorz Górny, reporter, eseista, publicysta, reżyser, m.in. współautor książki "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku". Jego zdaniem pierwszy wymiar aktualności tego przesłania tkwi w ostrzeżeniu ludzkości przed wiecznym zatraceniem.

  - Matka Boża przyszła z pewnym orędziem, które do dziś uważane jest za najbardziej doniosłe objawienie prywatne w dziejach Kościoła. Przyszła właśnie po to, by przestrzec ludzkość przed realnością wiecznego zatracenia. A dzisiaj nie mówi się o realnym potępieniu, odrzuca się piekło - zauważył publicysta.

  Drugim wymiar aktualności objawienia danego trojgu małym pastuszkom, to według G. Górnego, tzw. błędy Rosji.

  - Dziś jest to kojarzone z komunizmem, jako pewnym systemem polityczno-społecznym, który upadł. Ale już Pius XII nazwał komunizm herezją, a więc także zjawiskiem duchowym, nie tylko politycznym. Komunizm upadł, ale niektóre jego błędy przetrwały - mówił autor książki "Tajemnice Fatimy".

  Jakie to błędy? Pierwszy to legalizacja aborcji, a drugi - rewolucja seksualna, która miała swoje korzenie, nie jak się powszechnie sądzi na kontynencie amerykańskim, ale w Rosji początku XX wieku.

  - Jednym z głównych punktów programu bolszewików po objęciu władzy było zniszczenie rodziny, jako fundamentu starego świata. Rosja była pierwszym krajem, gdzie zalegalizowano aborcję. W miesiąc po objęciu rządów wprowadzono dekret o rozwodach, który można było uzyskać w ciągu tygodnia, korespondencyjne, płacąc 3 ruble, bez konieczności powiadamiania współmałżonka. W pierwszą rocznicę ustanowienia dekretu o rozwodach, w 1918 r. w Rosji, przeszła pierwsza parada gejowska. Wtedy też odbyła się pierwsza parada nudystów, na której wznoszono okrzyki "precz ze wstydem" - mówił Grzegorz Górny.

  - Te dwa błędy uderzają w najważniejsze atrybuty Maryi: dziewictwo i macierzyństwo - konkludował.

  Temat aktualności objawienia Fatimskiego powrócił także podczas pierwszego panelu dyskusyjnego, z udziałem prelegentów w sesji przedpołudniowej sympozjum.

  - Maryja niesie w nim dwie wartości, największe swoje atrybuty - macierzyństwo i dziewictwo, które są tak atakowane przez liberalną ideologię - zauważył bp Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim.

  - Fatima jest ciągle aktualna. To nie jest jakaś hipoteza, to jest wielka teza. Potrzeba ciągle nawrócenia współczesnego człowieka - akcentował ks. prof. Józef Mandziuk z UKSW.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół