• facebook
 • rss
 • Tu święci wygrywają

  red. am

  dodane 03.11.2017 12:42

  Rypińska parafia pw. Świętej Trójcy po raz drugi przygotowała wigilię święta, które zaprasza żyjących do swoistej przyjaźni z osobami, wyniesionymi na ołtarze.

  Inicjatywę "Holy wins" w Rypinie zapowiadały plakaty z tą nazwą i zdjęciami parafian, bo jak wyjaśnia proboszcz ks. Andrzej Krasiński, "to my dziś mamy stać się świętymi". To była druga wigilia Wszystkich Świętych w tej parafii, ale w tym roku adresatami jej były nie tylko dzieci, ale i młodzież, i dorośli.

  - Nasz Kościół mówi nie tylko o tych oficjalnie uznanych świętych, lecz także o tych nieznanych nam z imienia, którzy już przebywają w niebie. Dzięki temu, że osiągnęli zbawienie, nie tylko przeżywają stan niewysłowionego szczęścia, lecz także są naszymi orędownikami u Boga i mogą wypraszać nam różne łaski - powiedział ks. A. Krasiński, witając wszystkich, którzy przyszli na wieczór "Holy wins". - Ten dzień ma za zadanie obudzić w nas pragnienie świętości - zauważył proboszcz parafii Świętej Trójcy w Rypinie.

  Jak wyglądała ta rypińska odtrutka na Halloween? Dzieci i młodzież przygotowały montaż słowno-muzyczny, odnoszący się do świętych, przedstawionych w kościele parafialnym i do lokalnie czczonych, w tym św. Jana Chrzciciela i św. Walentego. Montaż był dialogiem, prowadzonych przez owych świętych, w różnych miejscach kościoła. Przypomniano m.in. radosne epizody z ich życia. Po tym programie rozpoczął się koncert w wykonaniu rypińskich muzyków, którzy dawniej grali i śpiewali w kościołach tego miasta, a teraz, na ten jeden wieczór połączyli siły, by dać profesjonalny koncert. W tym zespole znalazły się osoby, które są uczestnikami programu "The voice of Poland".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół