• facebook
 • rss
 • Uwięziony ptak nie śpiewa...

  Dawid Turowiecki

  dodane 22.10.2017 00:47

  W Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku odbył się I Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.

  "Uwięziony ptak nie śpiewa. A czy wiesz dlaczego? Bo nie spotkasz nigdy w klatce ptaka szczęśliwego" - przepełnione takimi właśnie treściami niepodległościowymi były utwory, które prezentowano podczas I Powiatowego Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Płońsku.

  Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-VII podstawówek oraz gimnazjów. W ubiegłych latach miał on zasięg miejski, tym razem po raz pierwszy organizatorzy wyszli ze swoją propozycją do placówek z terenu powiatu płońskiego. W sumie w przeglądzie wzięło udział 88 uczestników, w tym 20 solistów i 10 zespołów.

  - Spełniliśmy oczekiwania wszystkich chętnych, a i ranga naszego wydarzenia wzrosła, bowiem patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty - mówiła Bożena Dzitowska, dyrektorka SP nr 4 im. J.W. Jędrzejewicza w Płońsku.

  Burmistrz Płońska, który również jest honorowym patronem tego artystycznego przedsięwzięcia, podkreślał, że najważniejszy jest sam udział w przeglądzie, co dobrze świadczy o szkołach, które w duchu patriotycznym wychowują młode pokolenie i pielęgnują kulturowe dziedzictwo kraju oraz podnoszą świadomość narodową i pamięć o wydarzeniach, które były tak ważne dla historii naszej ojczyzny. - Wkrótce rozpoczniemy obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Płońsku będziemy celebrować je w sposób szczególny. Ten przegląd zapisuje się już w te rocznicowe uroczystości. Szlifujcie swoje talenty muzyczne, które możecie rozwijać w waszych szkołach – zwracał się do uczestników konkursu Andrzej Pietrasik.

  Solistów i zespoły oceniało jury w składzie: Marzena Kunicka, Paweł Bartłomiejczyk, Mariusz Wrzesiński oraz Mieczysław Grubiak. - Co ciekawe, wyższy poziom zaprezentowali uczniowie podstawówek aniżeli gimnazjów. Dość powiedzieć, że w kategorii zespołów gimnazjalnych nie przyznaliśmy miejsc na podium tylko jedno wyróżnienie. Punktowaliśmy zgodnie przy wskazywaniu zwycięzców - przyznawała w imieniu jurorów Marzena Kunicka.

  Uroczysty konkurs finałowy oraz wręczenie nagród odbędzie się 10 listopada w sali widowiskowo-kinowej MCK-u.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół