• facebook
 • rss
 • Czego uczy nas papież?

  Dawid Turowiecki

  dodane 19.10.2017 11:28

  - Czerpcie ze św. Jana Pawła II w życiu codziennym - zachęcał ks. Zbigniew Sajewski uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku.

  Szkoła Podstawowa nr 4 w Płońsku obchodziła dzień papieża Jana Pawła II. Od 2003 r. święty był patronem gimnazjum. 1 września tego roku placówka przy ul. ks. Jaworskiego ponownie stała się podstawówką. - Zmieniła się nazwa szkoły, ale patron, papież Jan Paweł II, nie zmienił się. Pozostał z nami najwybitniejszy nauczyciel i wychowawca oraz wielki przyjaciel dzieci i młodzieży – mówiła Marzena Jóźwiak, dyrektorka "czwórki", podczas uroczystości w kościele parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku.

  - Życie Jana Pawła II było świadectwem człowieka w pełni autentycznego, który nigdy nie krył swoich słabości, służąc każdemu człowiekowi swoją siłą duchową do ostatnich chwil – dodała Marzena Jóźwiak po Mszy św. w intencji całej społeczności szkolnej. - Młodość duchowa, szerokie wykształcenie, cierpienia, których doświadczał w swoim życiu, pozwoliłby docierać mu do wszystkich grup wiekowych, zawodowych i kulturowych. Przez swoje prawdziwe świadectwo łączył pokolenia, łamał bariery religijne i wprowadzał pokój tam, gdzie panował reżim i wojna – kontynuowała dyrektor. - Niezwykły to zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wielkiego Polaka. Papież Jan Paweł II to patron, który zobowiązuje. Zobowiązuje do szacunku dla drugiego człowieka i poszanowanie jego godności.

  Proboszcz parafii, w której zorganizowano papieski dzień, ks. Zbigniew Sajewski dodawał zwracając się do uczniów i nauczycieli, którzy licznie wypełnili płońską świątynię: - Życzę wam, abyście jak najczęściej sięgali do życiorysu papieża, do jego nauczania, i abyście jak najwięcej czerpali z tej nauki i korzystali z niej w życiu codziennym.

  Część artystyczna, w którą zaangażowali się uczniowie "czwórki" i ich opiekunowie, była wspomnieniem różnych etapów życia Karola Wojtyły.

  Dodajmy, że 16 października parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 4 zorganizowała Bieg Papieski ulicami Płońska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół