• facebook
 • rss
 • Oto metoda i miara świętych

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 19.10.2017 00:03

  W Centrum Medycznym "Zdrowie" w Kraszewie-Czubakach bp Piotr Libera poświęcił nową kaplicę.

  - To geograficzny środek naszej diecezji - zauważył bp Piotr Libera, dokonując poświęcenia kaplicy pw. św. Brata Alberta. Właśnie w tym miejscu powstało wciąż prężnie rozwijające się Centrum Medycznym "Zdrowie".

  Odwiedzając przed kilkoma miesiącami jednego z chorych kapłanów w rozbudowywanym Centrum Medycznym, bp Piotr Libera dostrzegł potrzebę, aby w ośrodku, w którym przebywa już 500 pacjentów i gdzie powstała Szkoła Podstawowa Specjalna, na stałe był obecny ks. kapelan. Od dwóch miesięcy posługę tę spełnia ks. Adam Ners. Teraz, na prośbę dyrekcji, z okazji święta św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, biskup płocki poświęcił kaplicę i wprowadził do niej relikwie św. Brata Alberta.

  - Jeśli chcecie, aby u was była kaplica, a w niej Najświętszy Sakrament, i sprawowana codziennie Msza św., i sakrament pokuty oraz sakrament namaszczenia chorych, i kapłan głoszący wam Boże słowo, to pamiętajcie o "metodzie" św. Łukasza, lekarza: aby z tego ośrodka czynić dom – a więc miejsce serdeczne, bliskie, czułe, wrażliwe, ludzkie, bo wtedy będzie łatwiej o nadzieję i zdrowie. Czyńcie to miejscem domem, w którym przez was sam Jezus będzie mówił, działał i leczył - mówił biskup płocki w czasie Mszy św.

  Wprowadzając relikwie św. Brata Alberta ks. biskup przywołał jego słowa duchowych przestróg, aby formowały one personel i chorych ośrodka: - Wydaje się, jakby św. Brat Albert mówił nam, że aby zająć się drugim człowiekiem, aby go zrozumieć, to trzeba "wejść w jego skórę", w jego położenie. Że trzeba iść pod prąd własnej wygodzie i przyjemności. Że trzeba złamać w sobie własny egoizm i pychę, aby w nas nie było nic na równi z Bogiem, nic nad Boga, nic prócz Boga. Ale serce – sercu. I tego właśnie wam życzę. I o to się modlę - mówił biskup płocki. W uroczystości obok dyrekcji, lekarzy, personelu i pensjonariuszy uczestniczyli ks. Wiesław Kosiński, proboszcz parafii św. Wojciecha w Raciążu i ks. kan. Jan Dzieniszewski, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

  Zakład Opiekuńczo Leczniczy Kraszewo-Czubaki powstał w 2008 roku i jest ciągle rozbudowywana. Jak zapewnia dyrekcja placówki, jej celem jest stworzenie profesjonalnego i największego Zakładu Opieki Długoterminowej w Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół