• facebook
 • rss
 • Na pamiątkę "Habemus Papam"

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 18.10.2017 00:58

  Akcja Katolicka w różnych częściach diecezji uczciła 39. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

  W Płocku po raz piąty, od placu Celebry do pomnika Jana Pawła II przy katedrze, ponad 200 osób, przede wszystkim młodych, wzięło udział w Biegu Papieskim. Ich przewodnikiem był Leszek Brzeski ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Ważniejsza od sportowej rywalizacji była jednak postać św. Jana Pawła II, dlatego uczestnicy wydarzenia spotkali się najpierw przy pamiątkowym obelisku na placu Celebry.

  W krótkim zamyśleniu ks. Krzysztof Jończyk, asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, przypomniał o historycznym płockim spotkaniu z papieżem Polakiem. - Dziś czerpiemy z tamtych wydarzeń i z tamtej tradycji, aby budować dobrze i sensownie naszą współczesną rzeczywistość. Pobiegniecie z miejsca, gdzie stoją bloki, gdzie mieszkacie, do katedry, w której znajduje się Najświętszy Sakrament. Pobiegniecie do źródła, do miejsca, w którym chrześcijanie odkrywają sens swego życia – mówił do młodzieży ks. Jończyk. Przy pomniku papieża, na zakończenie biegu, uczestnicy biegu złożyli kwiaty.

  Podobne przedsięwzięcie od kilku lat organizuje parafialny oddział Akcji Katolickiej w Rypinie, przy parafii św. Stanisława Kostki. W tym roku na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zgromadziło się ponad 240 młodych biegaczy, aby na sportowo uczcić świętego papieża.

  Z kolei na nasielskim rynku, przy pomniku św. Jana Pawła II, Akcja Katolicka z parafii św. Wojciecha, dziękowała za osobę papieża Polaka, modląc się m.in. na różańcu, w intencji powołań do służby w Kościele.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół