• facebook
 • rss
 • Siedem dekad "Dwójki"

  Wojciech Ostrowski

  dodane 18.10.2017 00:24

  Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu świętuje piękny jubileusz.

  Swoją działalność zainicjowała jako druga w tym mieście publiczna szkoła powszechna 1 września 1947 roku. "Początek roku szkolnego jako ważny moment w życiu dziatwy szkolnej odbędzie się bardzo uroczyście nabożeństwem w kościele i wysłuchaniem audycji radiowej nadającej przemowę Ministra Oświaty" – czytamy w pierwszym protokole z posiedzenia Rady Pedagogicznej.

  Uroczystości jubileuszowe również rozpoczęły się Mszą św., którą w intencji uczniów i pracowników szkoły sprawowali w kościele farnym ks. Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii św. Wojciecha i o. Wiesław Wiśniewski, pasjonista, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki. – Dziś, gdy dziękujemy za Szkołę Podstawową nr 2, chcemy powiedzieć Bogu: dziękujemy, że jest taka szkoła, gdzie możemy wspólnie pracować, spotykać się, bawić, dorastać i uczyć – mówił w homilii zwracając się do dzieci ks. A. Maciejewski. – Ufam, że jesteście wdzięczni za wszystko to, co was spotyka, za otaczającą was miłość, za życzliwość tylu dobrych, wspaniałych ludzi, którzy są wokół was: nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców. Chciałbym żebyście już teraz razem kształtowali historię waszej szkoły. Bo wspólnie możemy przecież więcej, nawet jeżeli jesteśmy mali. Wspólnie jesteśmy silniejsi, wrażliwsi na innych, rodzi się braterstwo i przyjaźń, łatwiej jest żyć i pokonywać trudności.

  – 70 lat – czy to dużo czy mało? – pytała podczas uroczystej gali dyrektor szkoły Hanna Tomaszewska. - Dla człowieka to jest chyba dużo. Wystarczy, aby objąć w jedną całość i zamknąć dzieciństwo, młodość, dorosłe życie. (…) Natomiast w życiu szkoły to jest około 250 pracowników pedagogicznych, którzy przewinęli się przez tę szkołę od 1947 r., to również około 6 tys. uczniów, którzy ukończyli tę szkołę.

  Uczestnicy uroczystości uczcili chwilą ciszy zmarłych nauczycieli i innych pracowników szkoły.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół