• facebook
 • rss
 • Z indiańską nutą

  am

  dodane 12.10.2017 22:01

  Marcelinki z Brazylii, czyli chór ze szkoły katolickiej św. Marceliny w Botucatu, wystąpiły w płockiej katedrze.

  Dzięki młodym śpiewakom z brazylijskiego chóru, a szczególnie za sprawą ich pieśni "Song from forest", w której pięknie i sugestywnie zabrzmiały dźwięki przypominające śpiew ptaków, powiało ciepłem. Młodzi chórzyści wystąpili wczoraj podczas jubileuszowego XV Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej w katedrze. Zaprezentowali utwory pochodzące z tradycji indiańskiej, jak wspomniany "Z lasu", a także utwory religijne. Koncert był krótszy, niż planowano, a to z powodu choroby solistów. Jednak płocczanie nagrodzili ich gorącymi oklaskami.

  Skąd młodzi Brazylijczycy znaleźli się późną jesienią w Płocku? Zaczęło się znacznie wcześniej, od podróży Pueri et Puellae Cantores Plocenses do Brazylii. - Otrzymaliśmy zaproszenie na międzynarodowy kongres Pueri Cantores do Rio de Janeiro - opowiadała w czasie koncertu Anna Bramska, dyrektor płockiego chóru. - To była trudna decyzja. Obawialiśmy się, że to za daleko, i czy będzie bezpiecznie? Ale kiedy została podjęta decyzja, postanowiliśmy zwiedzić część Brazylii i zaprezentować nasza kulturę i muzykę. Zaczęło się poszukiwanie chórów, miejsc, gdzie moglibyśmy jechać - wspominała A. Bramska.

  W ten sposób został nawiązany kontakt z dyrygentem chóru szkoły św. Marceliny Jose Alberto Corulli, który pomógł w organizacji trasy koncertowej płockim chórzystom. Teraz młodzi Brazylijczycy przybyli z rewizytą. Do Polski przyjechali z Niemiec. Zwiedzili Warszawę, Toruń, a Płocku odwiedzili muzea i katedrę, w której wieczorem dali koncert, przybliżający tradycję muzyczną Brazylii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół