• facebook
 • rss
 • Poznawaj świat i szukaj woli Bożej

  Dawid Turowiecki

  dodane 06.10.2017 16:27

  Bp Piotr Libera otworzył szósty rok działalności płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa.

  Płońska Akademia ABC Chrześcijaństwa jest chyba jednym z nielicznych, ale trwałych dzieł Roku Wiary w naszej diecezji. Mszy św. w intencji jej uczestników, na rozpoczęcie szóstego roku działalności, przewodniczył bp Piotr Libera. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. Wojciech Kućko z Płocka. Tematem wykładu był „Wpływ religii na moralność. Czy katolicy właściwie oceniają współczesne zagadnienia bioetyczne?”. Po wykładzie i dyskusji wręczono dyplomy ukończenia V roku studiów oraz indeksy dla nowych studentów.

  W czasie Mszy św. bp Piotr Libera mówił o przeżywaniu wiary w życiu indywidualnym. Przywołał słowa św. s. Faustyny Kowalskiej z jej "Dzienniczka: "Gorąco proszę Pana, aby raczył wzmacniać wiarę moją, bym w życiu codziennym i szarym nie kierowała się usposobieniem ludzkim, ale duchem. O, jak wszystko ciągnie człowieka do ziemi, ale wiara żywa utrzymuje duszę w wyższych sferach, a miłości własnej przeznacza miejsce dla niej właściwe - to jest ostatnie" (n. 210).

  - Być człowiekiem wiary to szukać woli Bożej i wypełniać ją jak najwierniej. Troszcząc się o naszą wiarę, jednocześnie przyczyniamy się do wzrostu Bożego królestwa - mówił ksiądz biskup. - Nasza obecność na uroczystej inauguracji kolejnego już roku działalności Płońskiej Akademii Wiary świadczy o tym, że także chcemy szukać Bożej woli, chcemy umacniać naszą wiarę i budować Boże królestwo w świecie, w którym dane nam jest żyć. To tutaj mamy okazję poszerzać nasze horyzonty duchowe i intelektualne - idąc w ten sposób drogą wskazaną przez św. Jana Pawła II w encyklice "Fides et ratio": pogłębiamy naszą wiarę, szukając zarazem łaski zrozumienia - mówił bp Libera.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół