• facebook
 • rss
 • Rostkowo tuż-tuż

  Wojciech Ostrowski

  dodane 14.09.2017 12:22

  Już raz piąty rodzinny rajd "Rower z aureolą" z Przasnysza połączył miejsca związane ze św. Stanisławem Kostką.

  Tradycyjnie kilkuset rowerzystów pod przewodnictwem ks. Andrzeja Maciejewskiego, proboszcza parafii św. Wojciecha oraz pomysłodawcy i głównego organizatora rajdu, pokonało tę samą trasę, którą przemierza piesza pielgrzymka, udając się spod przasnyskiej fary, gdzie św. Stanisław Kostka został ochrzczony, do Rostkowa, w którym przyszedł na świat. W ten sposób rajd wpisał się w obchody ku czci św. Stanisława Kostki, poprzedzając pielgrzymkę dzieci i młodzieży oraz główne uroczystości.

  Zgodnie z nazwą, w rajdzie uczestniczyły całe rodziny, było też wiele dzieci i młodzieży. Tym razem na czele peletonu jechali uczestnicy Przasnyskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę, dla których rajd był miłym powrotem do tamtych niezapomnianych dni na pątniczym szlaku.

  Po dotarciu do sanktuarium w Rostkowie rowerzyści odwiedzili kościół parafialny, gdzie uczestniczyli we wspólnej modlitwie, min. odmawiając Litanię do św. Stanisława Kostki. Później czekały na nich liczne atrakcje, jak konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce, tańce, wśród których nie zabrakło popularnej belgijki , gry i zabawy, przygotowane przez przasnyską grupę animacyjną "Takt". W drodze losowania jeden z uczestników rajdu stał się właścicielem ufundowanego przez organizatorów roweru.

  Zorganizowany przez parafię św. Wojciecha rajd "Rower z aureolą" odbył się dzięki wsparciu Fundacji Scalam.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół