• facebook
 • rss
 • Niech Maryja uczy nas życia

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 07.09.2017 22:18

  Skępskie sanktuarium, mimo niesprzyjającej pogody, wypełnili pielgrzymi. Trwa wielki odpust Narodzenia NMP.

  - W tym roku praktycznie nie tyle "przyszliśmy", co "przypłynęliśmy" do Skępego - powiedział pół żartem, pół serio jeden z księży przewodników kompanii, która mimo bardzo niesprzyjającej pogody, chłodu, deszczu i wiatru przybyła na uroczystości odpustowe.

  A jednak, mimo wszystko, w 17 kompaniach przybyło niemal dwa tysiące pielgrzymów. Byli pielgrzymi piesi, byli również na rowerach, a wśród nich siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi z Włocławka.

  Czciciele Panienki Skępskiej szczelnie wypełnili świątynię i krużganki, aby wziąć udział w pierwszych nieszporach otwierających liturgicznie uroczystość odpustową.

  Wieczornej modlitwie Kościoła przewodniczył o. Teofil Czarniak, nowy prowincjał bernardynów w Polsce, a kazanie wygłosił o. Juliusz Chłanda.

  - Gdy przybywasz do tego sanktuarium, pytaj się: Czy kochasz? Czy szukasz w swym życiu Boga? Co tobie dziś po wierze? Co możesz i chcesz dać dzisiaj drugiemu człowiekowi? Przyzwyczailiśmy się mówić zdrobniale o: "pieniążkach", "zdrówku"; ale czy tak czule i serdecznie myślimy i mówimy: "mój kochany Jezus", "moja kochana Matka Maryja", "moja umiłowana ojczyzna"? Niech Maryja uczy nas prawdziwego życia z Jezusem. Ona jest kobietą praktyczną i zachęca nas, abyśmy naśladowali i żyli z Panem każdego dnia - mówił kaznodzieja.

  Centralne uroczystości w Skępem odbędą się 8 września o 11.30. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup płocki Piotr Libera.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół